Italiano Facile Roberto Bruzzanese

Ostatnia aktywność:
7 dni temu
 
 
Online
Poznań
Faktura VAT
Dostępność
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Nd

Opis ogłoszenia

Nazywam się Roberto Bruzzanese. Pochodzę z Toskanii. Uważam, że każdy kto kocha włoską kulturę, kuchnię albo po prostu prowadzi biznes z Włochami może bez problemu nauczyć się języka włoskiego. W moim zawodzie liczy się przede wszystkim entuzjazm, pasja, zaangażowanie i umiejętność tworzenia odpowiedniej atmosfery sprzyjającej nauce. Doceniam wagę relacji z uczniem, która bezpośrednio wpływa na wyniki nauki. Dlatego dbam o to, by komunikacja między nami była jak najlepsza. Swoją pozytywną energią potrafię zachęcić słuchacza do nauki. Cechuje mnie dynamiczna i ciekawa osobowość. Lubię uczyć, dobrze czuję się wśród ludzi i nie boję się odegrać pantomimy dla uczniów, aby lepiej zilustrować omawiany temat.
Będąc native speakerem oraz znając realia Włoch, słuchacze mogą mieć pewność, że dzięki nauce ze mną nauczą się współczesnego języka, prawidłowego i typowego włoskiego akcentu, dobrej intonacji oraz poprawnej gramatyki.

Dostępność

Poniedziałek09:00 - 21:00
Wtorek09:00 - 21:00
Środa09:00 - 21:00
Czwartek09:00 - 21:00
Piątek09:00 - 21:00
Sobota09:00 - 17:00
Niedziela09:00 - 12:00

Zakres lekcji

Szkoła średnia
Studia

Miejsce lekcji

U nauczyciela
Online

Adres zajęć

Italiano Facile Roberto Bruzzanese
Ul. Woźna 21/4
61-776 Poznań
NIP: 7822232964

Napisz do użytkownika

Wykształcenie
10.1993 - 04.1999
Università degli Studi di Firenze
Magister
Lingue e letterature straniere (polonistica)
Kursy i szkolenia
07.2001
Università per Stranieri di Siena
Doświadczenie
10.2001 - 06.2004
Zakład Italianistyki - Uniwersytet Adama Mickiewicza
10.2004 - 06.2014
Dante Alighieri - Empik - Dom Bretanii - JDJ
wieloletnie doświadczenie w nauczaniu jako lektor języka włoskiego w najbardziej prestiżowych szkołach: Dante Alighieri, Empik, Dom Bretanii, JDJ
10.2005 - aktualnie
Szkoła "Italiano Facile"
każdy poziom... w każdym wieku... dla każdego celu...

Ostatnie opinie


wystawiono opinii: 15
avatar
Wojciech
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
22 listopada 2023

Po prostu rewelacja - tak mogę podsumować lekcje języka włoskiego z Roberto. Długo szukałem kogoś, kto pomógłby mi w nauce języka włoskiego. Próbowałem nauki z nauczycielami rekomendowanymi przez duże szkoły językowe, ale wciąż miałem wrażenie, że nie do końca o to mi chodzi. Wreszcie trafiłem na stronę italianofacile.pl i podczas któregoś pobytu w Poznaniu udało mi się spotkać z Roberto. Od tamtej pory, a minęło już kilka lat, uczestniczę w lekcjach, które są prowadzone bardzo kompetentnie, a do tego, co nie jest bez znaczenia, w sposób niezwykle zajmujący. Roberto potrafi zainteresować nie tylko kulturą Włoch, ich historią, czy współczesnością, ale nawet zagadnieniami gramatycznymi. Jeśli ktoś chce nauczyć się języka włoskiego może bez wahania kontaktować się z Roberto. W krótkim czasie zdobędzie umiejętności pozwalające na swobodną "włoską" rozmowę. Serdecznie polecam!

avatar
Joanna
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
7 października 2022

Naukę włoskiego zaczęłam od zera, od początku uczę się z Roberto indywidualnie on-line.
Jestem bardzo zadowolona ze swoich postępów - Roberto ma doskonałe podejście, uwzględnia indywidualne możliwości i postępy ucznia, udostępnia niezwykle szeroki zakres materiałów dostosowanych do potrzeb, życzeń i pragnień w danym momencie!
Jest świetnie zorganizowany i przy tym bardzo elastyczny jeśli chodzi o terminy zajęć, nawet przy moim bardzo napiętym grafiku nie było z tym nigdy najmniejszego problemu.
Zdecydowanie polecam!

avatar
Aleksandra
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
23 listopada 2016

Włochy kocham od zawsze i zawsze marzyłam żeby choć trochę mówić po włosku. Do Roberto trafiłam przypadkiem ale nie zawiodłam się absolutnie. Jest dowcipnym i bardzo serdecznym człowiekiem. świetnie mówi po polsku więc wszelkie zawiłości języka doskonale wytłumaczy (a uwierzcie, we włoskim im dalej w las....:) Generalnie mam nadzieję wkrótce (po przerwie) wrócić na Jego lekcje. A, no i nauczył mnie robić carbonarę:) Duże polecam!

avatar
Paulina
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
21 listopada 2016

Z Roberto zaczęłam naukę włoskiego od zera i na razie jestem na początku drogi, ale już po kilku lekcjach przestałam czuć się włoskim "zerem".
Jestem bardzo zadowolona. Roberto jest fantastycznym, dowcipnym, cierpliwym nauczycielem. Dostosowuje tempo do możliwości i pracowitości ucznia, świetnie tłumaczy, motywuje do pracy w domu i nie marnuje czasu:)
Fajnie jest uczyć się także poprzez rozmowę, dyskusję i anegdotę - a to właśnie wielkie zalety tych lekcji.
Ogromnym pozytywem jest także elastyczność w dobieraniu lub zmianie terminów zajęć.
Bardzo, bardzo polecam!

avatar
Piotr
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
15 kwietnia 2016

Osoby rozpoczynające naukę języka włoskiego motywują to w rozmaity sposób. W wypadku zajęć u Roberto dodatkową zaletą (oprócz wszystkich tych wymienionych przez pozostałe osoby) jest fakt, że już same spotkania stają się motywacją. Jako nauczyciel potrafię docenić umiejętność z jaką Roberto pomaga przekroczyć uczniowi barierę związaną ze złożoną gramatyką, która po pierwszej fazie fascynacji, niewątpliwie spotyka każdego i zmusza do weryfikacji swojego podejścia do nauki. Kto spróbował, z pewnością polubił naturalną atmosferę rodem z Toskanii w sercu Poznania, bo też trzeba przyznać lokalizacja jest tu atutem. Przyznam, że rozpoczynając naukę nie spodziewałem się, że jej przebieg będzie tak spontaniczny - to połączenie usystematyzowanej dawki gramatyki z walorami żywiołowej konwersacji, zdecydowanie wychodzące poza utarty schemat nauczania. Dodatkową zaletą jest elastyczność z jaką Roberto podchodzi zarówno do trybu spotkań indywidualnych (nigdy nie miałem problemu ze zmianą terminu), jak i zróżnicowanej osobowości swoich uczniów, z którymi stara się nawiązać szczery dialog. Polecam!

avatar
Olga
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
5 listopada 2015

Roberto znam z Uniwersytetu, ale w trakcie studiów nie miałam okazji trafić na jego zajęcia. Po paru latach postanowiłam wrócić do nauki języka włoskiego i wybór Italiano Facile to był strzał w dziesiątkę! Mniej mnie interesuje gramatyka, którą zdążyłam już trochę opanować na studiach, większy nacisk kładę na konwersacje. Roberto to świetny nauczyciel i ciekawy rozmówca. Bardzo dobrze tłumaczy zagadnienia gramatyczne, używa zróżnicowanych materiałów. Po roku chodzenia na zajęcia, podczas wakacji we Włoszech, miałam okazję przekonać się jak duże postępy zrobiłam przy trybie nauczania: 1 godzina nauki w tygodniu. Bardzo zaimponowała mi jego znajomość naszej historii i kultury. Roberto to osoba, z którą można bardzo ciekawie podyskutować. Polecam!

avatar
Szymon
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
11 września 2014

Serdecznie polecam lekcje u Pana Roberto! Ma on świetne podejście do ucznia. Jego zajęcia są zawsze pełne humoru i bardzo interesujące.

avatar
Simone
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
13 stycznia 2012

Jeżeli szukacz ciekawych lekcji języka włoskiego to dobrze trafiłeś. Z Robertem porozmawiasz na każdy temat, dowiesz się różnych ciekawych rzeczy o włoskiej mentalności oraz sposobie życia. Zajęcia więc oprócz bardzo dbrego sposobu nauczania, pozwalają również poznać "smak" języka włoskiego. Jednym słowem, polecam.

avatar
Ania
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
8 stycznia 2012

Roberto to świetny nauczyciel. Prowadzi urozmaicone lekcje, dysponuje ogromną ilością różnorodnych materiałów, a co najważniejsze posiada ogromną cierpliwość i z wielką pasją oraz zaangażowaniem podchodzi do każdej lekcji.
Ja u Roberto uczę się już drugi rok i polecam każdemu kto chce się nauczyć włoskiego lekcje z Roberto w Italiano Facile:)

avatar
Aleksandra
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
4 stycznia 2012

Zachęcam gorąco do nauki włoskiego z Roberto, który łączy pracę z przyjemnym poznawaniem kultury i obyczajów włoskich. Roberto jest profesjonalnym nauczycielem, zawsze pomocnym i zaangażowanym całym sercem w to co robi a jego włoskie usposobienie pozwala na efektywną pracę językową połączoną z miłą wymianą doświadczeń kulturalnych. Już po roku wspólnej, intensywnej pracy nie miałam problemów z rozpoczęciem studiów na uniwersytecie włoskim w Perugii. Roberto znakomicie mówi po polsku, przygotowuje ciekawe zadania i stosuje różne metody dydaktyczne co zachęca i motywuje do nauki. Roberto jest bardzo otwarty i sympatyczny zatem lekcje odbywają się w miłej atmosferze. Szczerze polecam!

avatar
Jakub
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
27 grudnia 2011

Gdy podjąłem decyzję o nauce języka z "native speakerem" szalenie ważne było dla mnie zarówno wykształcenie tejże osoby, jak i doświadczenie w nauczaniu, a nie tylko pochodzenie. To wszystko bez wątpienia cechuje Roberta, który potrafi też stworzyć fantastyczną atmosferę nie skupiając się wyłącznie na gramatyce ale poświęcając również czas na konwersację oraz włoską kulturę. Spotykamy się już ponad dwa lata, do dziś uważam, iż był to najlepszy wybór jakiego w tej kwestii mogłem dokonać. Gorąco polecam bez względu na poziom znajomości języka, Roberto mówi po polsku. Pozdrawiam serdecznie i życzę przyjemnej nauki:)

avatar
Joanna
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
4 grudnia 2011

Zdecydowanie polecam zajęcia z Roberto ze względu na jego profesjonalizm, wieloletnie doświadczenie w nauczaniu i zamiłowanie do wykonywania tego zawodu. Zajęcia prowadzone są z pasją w przemiłej atmosferze. Duży akcent kładzie Roberto na przybliżenie również włoskiej kultury. Roberto dysponuje świetnymi materiałami dydaktycznymi i ze stoickim spokojem objaśnia zawiłości gramatyki włoskiej. Po roku prywatnych lekcji z Roberto (1 w tygodniu) od razu bez żadnego problemu zakwalifikowałam się na wysoki poziom zajęć w Rzymie. Roberto to połączenie dwóch wspaniałych cen: pasji i profesjonalizmu.

avatar
Grzegorz
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
24 listopada 2011

Kilka lat temu uczeszczałem na indywidualne lekcje włoskiego do Roberto. Polecam wszystkim!!! Przede wszystkim Roberto to osoba bardzo cierpliwa,-) Na lekcjach pozytywna atmosfera, udostepnia duzo materiałow do nauki jezyka, po prostu profesjonalista:-D

avatar
Jolanta
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
11 listopada 2011

Świetny nauczyciel i metodyk. Bardzo dobrze umie wyważyć nacisk na naukę gramatyki oraz umiejętność mówienia. Dysponuje bogatymi materiałami, które nie tylko ułatwiają naukę języka ale również pozwalają lepiej poznać kulturę Włoch. Na koniec zupełnie nieobiektywnie - miło się z nim pracuje :)

avatar
Katarzyna
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
20 października 2011

Roberto to prawdziwe odkrycie, wszystkim serdecznie polecam jego zajęcia. Od kilku miesięcy miałam wątpliwą przyjemność odbywać lekcje prywatne z różnymi "native'ami języka włoskiego", niestety były to osoby, które liczyły na łatwy zarobek, o nauczaniu nie mając bladego pojęcia! Roberto to native oraz prawdziwy, profesjonalny nauczyciel. Posiada nie tylko uprawnienia do nauczania obcokrajowców, ale wiele lat doświadczenia i pasję, które widać podczas każdej lekcji. Poza tym zna perfekcyjnie polski, i ma baaaaardzo bogatą bibliotekę materiałów dodatkowych. Do każdej lekcji jest zawsze przygotowany. Cierpliwie tłumaczy gramatykę, bardzo "humanitarnie" poprawia błędy :), zachęca do mówienia. Ma też inną cechę dobrego nauczyciela: kiedy czegoś nie jest pewny (bo przecież nikt z nas nie wie wszystkiego!) to nie boi się do tego przyznać, tylko sprawdza w źródłach. Bardzo go za to szanuję!
Osobiście jestem zachwycona lekcjami i polecam Roberto wszystkim, którzy naprawdę chcą się nauczyć poprawnie mówić po włosku. Fakt, nie jest najtańszy :), ale warto.

Italiano Facile Roberto Bruzzanese

...forse esageri!!! :)

Po dodaniu opinii nie będzie możliwa jej edycja, dlatego upewnij się, że wypełniłeś/aś prawidłowo wszystkie pola.

Wystawiając opinię oświadczasz, że działasz zgodnie z regulaminem, treść opinii jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wystawiając opinię oświadczasz, że jej treść jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. W bazie serwisu e-korepetycje.net będą przechowywane dane takie jak adres e-mail oraz adres IP, z którego wypełniono formularz opinii. Dane te umożliwiają identyfikację autora opinii i mogą zostać udostępnione na wniosek podmiotów uprawnionych do tego, w przypadku zgłoszenia przez użytkownika działań niezgodnych z polskim prawem, w szczególności dotyczących czynów nieuczciwej konkurencji.